تهدیدات انسان برای کره زمین

ما با استفاده روزمره از مواد پلاستیکی خسارات جبران ناپذیری را به طبیعت و کره زمین وارد می کنیم. پارک ها، معابر، خیابانها و جاده هایمان مملو از بطری و یا پاکت های پلاستیکی است. آمار و ارقامی که سازمانهای بین المللی در این خصوص منتشر می سازند بسیار نگران کننده می باشد. در هر ثانیه در جهان بیش از یک میلیون عدد پاکت پلاستیکی دور ریخته میشود!  که علاوه بر ضرر و خسارتی که به طبیعت وارد می سازد، چهره محیط اطراف را نیز کریه و زشت می سازد.

IMG_2022

معضل مواد پلاستیکی در کل جهان مطرح میباشد و کشورهای مختلف سعی در حل این معضل و آگاه سازی مردم دارند. برای تولید مواد پلاستیکی از منابع طبیعی موجود در زمین استفاده می شود و همانطور که می دانید این مواد و منابع نامحدود نیستند!

همچنین خوداشتعالی در محلهایی که زباله های پلاستیکی به طور خودسر انباشته می شوند معضل دیگری است که سلامت ما را تهدید می کند. با یک نگاه گویی کسی آنها را آتش زده باشد اما اینگونه نیست. اشتعال خود به خود مواد پلاستیکی فرایندی است که طی آن مواد شیمیایی خطرناک وارد طبیعت می گردد.

جالب است بدانید که در کشور ایتالیا جایگزینی برای این پاکت های پلاستیکی یافتند و از کاغذ برای بسته بندی مواد و کالا در فروشگاهها استفاده می کنند!

IMG_0158

به هر حال ما انسانها باید تا جایی که می توانیم به طبیعت کمک کنیم. خاطرمان باشد که استفاده از پاکت های پلاستیکی را به حداقل برسانیم، از هر پاکت چندین بار استفاد کنیم و مهمتر از همه هیچگاه زباله های پلاستیکی را در طبیعت رها نکنیم..

Natia

یک دیدگاه درباره “تهدیدات انسان برای کره زمین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing