جسم سالم در فکر سالم

انسان بخشی از طبیعت است و ریشه در طبیعت دارد.
به طبیعت احترام بگذاریم و احساس مسئولیت کنیم.
گذشته را بررسی کنیم و به آینده فکر کنیم.
برای دوام و پایداری و حفظ محیط زندگی باید با طبیعت آشتی کرد.به طوری که از وقوع حادثه و شرایط غیر قابل تحمل جلوگیری کرد.
ثروتها را میتوان به ۳ دسته طبقه بندی کرد:
مادی – فرهنگی – زیست شناختی
دو دسته اول را به خوبی میشناسیم زیرا ضروریات زندگی روزمره است.
اساس مشکل تنوع زیستی در آنجاست که ثروت زیست شناختی جدی گرفته نشده است.این یک خطای عمده و راهبردی است که هر چه زمان بیشتری بگذرد تاسف بیشتری به بار خواهد اورد.
تنوع زیستی یک منبع عظیم و بالقوه از ثروت های مادی به شکل غذا-دارو و سایر مایحتاج مادی و روحی است که هنوز به خدمت گرفته نشده است.
گونه های گیاهی و جانوری بخشی از میراث جهانی است که به صورت محصول میلیونها سال تکامل در این لحظه و در این مکان واقع شده و بایستی اهمیت جهانی و ملی اش در حد زبان و فرهنگ شناخته شود.
طی ۵۰ سال اینده ثروت زیست شناختی جهان محکوم به عبور از گذرگاه تنگ و خطیری است.با توجه به افزایش جمعیت و رشد شتابان تقاضای مادی کشورهای جهان که از رشد جمعیت نیز سریعتر خواهد بود.در این دوره کوتاه برای اکثر گونه های گیاهان و جانوران فضای به مراتب کمتری باقی خواهد ماند.
پس بهتر است با فرهنگ سازی و آموزش صحیح و اصولی و توجه به نکته ی توسعه پایدار این میراث ماندگار را برای آیندگان حفظ کنیم و فراموش نکنیم که این وظیفه ماست.
نویسنده: کمیته حفظ محیط کوهستان(کروه کوهنوردی چکاد اصفهان)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing