هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در دانشگاه

یکشنبه ۹۱/۱۲/۲۰ در پیوند با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، جلسه مشترک دانشجویان رشته های مرتبط با آن و چند تن از اساتید محترم دانشگاه پیام نور فریدونشهر و رئیس اداره منابع طبیعی و چند تن از اعضای انجمن دوستداران طبیعت در محل آن دانشگاه برگزار گردید.
در آغاز آقای اداوی ریاست محترم دانشگاه پیرامون طبیعت و اکولوژی فریدونشهر و پر بارش و کم آبی آن و مشکلات ناشی از آن و با شاره به اصل پنجاهم قانون اساسی و ضرورت مشارکت همه مردم در حفظ عرصه های ملی، مطالبی بیان داشت.
آنگاه آقای زمانی ریاست محترم اداره منابع طبیعی با تشریح وضعیت پوشش گیاهی اعم از مراتع و جنگلها و میزان بارندگی و اهمیت خاک منطقه و نقش آن در تولید آب و اکسیژن و تاثیر مثبت آن برای چندین استان همجوار و تاکید بر لزوم مشارکت همگانی در صیانت از آن سخنانی ایراد نمود.
در پی آن آقای عظیمانی ریاست محترم انجمن با معرفی سازمان مردم نهاد(انجمن دوستداران طبیعت) و توقع از آگاهان جامعه از حاضرین درخواست پیوستن به انجمن و مساعدت و یاری آنان شد.
در بخش پایانی فیلم کوتاهی از درختکاری مقام معظم رهبری در هفته منابع طبیعی و فرمایشات گلایه آمیز ایشان در کم توجهی به این امر مهم و نارسایی های قانون در رابطه با حفظ عرصه ملی و فضای سبز و نگرانی از قطع غیر ضروری درختان، برای حضار نمایش داده شد. همچنین قسمت کوتاهی از فیلم مشارکت سفیران کشورهای مختلف جهان در جشن درختکاری در تهران و درختکاری مسئولان استان اصفهان نیز ارائه گردید.
آنگاه فیلمی از تخریب و سوزاندن دره جنگلی رودخانه گوراب و صحنه های رنج آور آن، بعد کادرهایی از تصویر غم انگیز قطع درختان کهنسال در روستای خویگان فریدونشهر در هفته منابع طبیعی! نشان داده شد تا در مقام مقایسه، بی تفاوتی بعضی از مسئولان محلی فریدونشهر یک بار دیگر “تفاوت از زمین تا آسمان است” را یادآور شده باشیم. / ن.ت

IMG_0762

IMG_0761

IMG_0764

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing