تخریب محیط زیست انسانی-۲

 

پس از سالها تلاش و پیگیری و جلب موافقت دستگاههای زیربط، در سال ۹۲ برای احداث کتابخانه و فراهم نمودن بستر توسعه فرهنگی طی صورتجلسه ۴۰۰ مترمربع زمین مجاور ساختمان شهرداری فریدون شهر با امضا شهردار محترم و اعضای شورای محترم سابق و دیگر مسئولان واگذار می شود.

در سال ۹۳ صورتجلسه شروع ساختمان کتابخانه عمومی با امضا نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، سرپرست محترم فرمانداری، رئیس محترم شورای اسلامی و شهردار محترم فعلی و رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فریدون شهر تنظیم و ظاهرا تحویل می شود. تا کتابخانه ای مدرن در ۱۲۰۰ مترمربع در سه طبقه جنب شهرداری ساخته شود. به گزارش سایت خبری پونه زار ۹/۲/۹۳ مراسم کلنگ زنی انجام می شود! اما با گذشت بیش از یکسال ممانعت جدی برای شروع کار همچنان ادامه دارد و ۲ میلیارد اعتبار آن در هوا معلق می ماند!

برای آگاهی بیشتر لینک زیر را باز کنید.

کلنگ‌های الکی!/سایه چه کسی مانع ساخت کتابخانه عمومی فریدونشهر است؟

یکی از وظایف شورا “تشویق و ترغیب مردم درخصوص گسترش مراکز تفریحی، ورزشی و فرهنگی با هماهنگی دستگاههای زیربط” می باشد!

اکنون پرسش این است: با تکیه به کدامین مرجع، مدیران شهری بخود اجازه داده و توانسته اند در یک اقدام ضد فرهنگی و شرم آور اداری و اخلاقی مانع احداث کتابخانه عمومی شهر بشوند! تکلیف شرعی سوگندنامه تصدی کرسی های مربوطه که با شعار خدمت و دفاع از منافع عموم و پیشبرد امور صورت گرفته است چه میشود؟ قول و قرار و تعهدات شفاهی که هنگام اخذ آرا و جلب نظر رای دهندگان به مردم داده اید کجا رفته است؟!

تفکر فرهنگ ستیزی و تخریب زیرساختهای فرهنگی مردم همچنان در تعقیب و گریز بوده و پروژه ستم زده کتابخانه را در جایی دیگر به دام می اندازد!

image(13)

image(14)

با فروش (شهر) پیاده روی ضلع جنوب شرقی میدان آموزش و پرورش (خلیج فارس) بختک شهرداری و شورای شهر مقابل ساختمان در حال احداث کتابخانه ظهور می نماید تا حداکثر اشکال تراشی و سنگ اندازی را اعمال کرده باشد. در تصویر ملاحظه می فرمایید که با عبور از قانون و مقررات و با بی حرمتی به حقوق شهروندان پیاده رو مردم را مسدود و فروخته اند تا لابد برای شهرداری درآمدی دیگر باشد!؟

در حالیکه همه شهرداری های ایران اکیب رفع سد معبر دایر کرده اند تا رفت و آمد مردم بویژه پیادگان بدون خطر باشد!

حال با توجه به آنچه شرح داده شد و آنچه بر خانه کتاب مان رفته است، آیا انتظار می رود کتابخوانی و کتاب دوستی در میان مردم رونق و رواج داشته باشد؟ تا تغییر نگاه نسبت به مسایل فرهنگی بنیادین حاصل نشود و متولیان آگاه و دلسوز مردم در مصدر کار قرار نگیرند، راه بجایی نخواهیم برد و همچنان بر مدار دایره ای بسته خواهیم چرخید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing