برگزاری ساعت زمین در فریدونشهر

در پی فراخوان انجمن برای حضور در میدان خلیج فارس(آموزش و پرورش) جمعی از دوستداران طبیعت و هواداران انجمن برای گرامی داشت «ساعت زمین» و همراهی اداره برق شهرستان در خاموش کردن روشنایی محل تجمع و معابر منتهی به آن ابتدا مسئول انجمن با قدردانی از حضور شرکت کنندگان و بیان علت گردهمایی، یکی از اعضای انجمن مطالبی به شرح زیر برای حاضرین قرائت نمود:

ساعت زمین رویدادی بین المللی است که شبانگاه آخرین شنبه ماه مارس مصادف با روزهای نخست فروردین ماه، همه ساله جهانیان در نقاط مختلف گیتی با گردهمایی و بیان حال و روز نه چندان خوب کره خاکی و درخواست کاهش کمینه مصرف سوخت های فسیلی و تولید گازهای گلخانه ای که منجر به تقییرات اقلیمی و تعدید جدی برای کره زمین می باشد هشدار می دهند.

در این روز بصورت نمادین از شهروندان خواسته می شود از روشن کردن وسایل الکتدیکی غیر ضرور خودداری کنند. برای مثال یک لامپ ۱۰۰ وات معادل کاهش ۷۶ گرم کربن است. کربن در اتمسفر باعث تغییرات اقلیمی گسترده می شود.

حال که همشهریان دغدغه‌ مند فریدون شهر اینجا جمع شده ایم تا همبستگی و نقش خود را برای نگهداری و حفظ کره زمین و زیست محیط پیرامون مان اعلام داریم، ۹ چالش برای جلوگیری از هدر رفتن منابع و انرژی را یادآور می شویم و از دیگران خواهیم خواست در اجرای آن بکوشند:

چالش ۱: دستگاههای الکترونیکی در حالت آماده به کار (استند بای) می توانند دلیل ۱۰٪ استفاده برق منزل شما باشند، با خاموش کردن وسایل الکتریکی بدون استفاده از عدر رفتن انرژی جلوگیری کنیم.

چالش۲: کمک کنیم که ساعت زمین فراگیرتر شود و فقط مخصوص این روز نباشد.

چالش۳: فقط به اندازه نیاز روزانه مواد غذایی تهیه کنیم و از همین امروز از هدر دادن مواد غذایی جلوگیری کنیم.

چالش۴: استفاده از ظروف محصولات پلاستیکی یکبار مصرف را کاهش دهیم.

چالش۵: نیروی خود را جمع کرده و همین امروز برای کمک به سیاره خود اقدام کنیم. چه کاری می توان برای کاهش هدر رفتن انرژی انجام داد؟

چالش۶: با استفاده از وسایل نقلیه عمومی و دوچرخه رد پای خود را از تولید کربن پاک کنیم.

چالش۷: با استفاده از لاپهای LED و انرژی تجدید پذیر می توانیم از آنچه که در حال حاضر داریم نگهداری کنیم.

چالش۸: از مصرف انرژی نامرئی پرهیز کنید. وقتی وسایل برقی در حال استفاده نیستند آنها را از پریز جدا کنید.

چالش۹: برای حفظ جنگل ها و درختان پسماند کاغذی را کاهش دهید.

دوستان و همشهریان محترم بیایید با قدم های کوچک تفاوتی بزرگ در حفظ کره زمین ایجاد کنیم.

Screen Shot 2017-03-25 at 10.07.26 PM Screen Shot 2017-03-25 at 10.06.10 PM Screen Shot 2017-03-25 at 10.05.20 PM

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing